Оператор комп`ютерної верстки

Професія: 4112 "Оператор комп`ютерної верстки"

Завдання та обов’язки.

Працює в текстовому редакторі з введенням тексту, який містить спеціальну термінологію, багаторядкові математичні, хімічні формули, здійснює набирання таблиць. Оперує з файлами. Виконує правку тексту. Створює макет для верстки. Виконує верстку тексту, підготовленого з використанням текстового редактора та інших прикладних програм верстки, графічний дизайн. Сканує та опрацьовує ілюстративний матеріал, виконує художній дизайн. Записує файли на магнітний носій. Роздруковує текст. Працює в сучасних операційних системах.

Повинен знати:

Прийоми складного шрифтового оформлення тексту; технічні правила набирання і верстки книжково-журнальної та газетної продукції; поліграфічні правила оформлення текстів з використанням текстового редактора і прикладних програм верстки; роботу в сучасних операційних системах; основи організації праці; основи законодавства про працю; правила захисту інформації.

Приклади робіт:

Набирання, правлення, верстка. 1. Література науково-технічна, складні каталоги, навчальні посібники іноземними мовами, іноземні словники. 2. Підручники для середніх та вищих навчальних закладів із фізики, хімії, математики та інших точних наук. 3. Технічні та енциклопедичні довідники. Роботи з графічного дизайну, сканування, комп’ютерного ретушування ілюстративного матеріалу.


Кiлькiсть переглядiв: 0