Візажист

Професія 5141 «Візажист»

Повинен знати:

Державну мову; основи професійної етики, службовий етикет; норми і правила охорони праці, вимоги пожежної безпеки, правила експлуатації електрообладнання; забезпечення візажних кабінетів, обладнання та професійний інструмент; правила організації робочого місця, порядок розташування інструментів та приладдя на робочому місці; препарати, матеріали, що застосовуються, та терміни і норми їх використання; склад, компоненти косметичних засобів та декоративної косметики; анатомічні особливості голови людини, будову і властивості шкіри, правила санітарії та гігієни; технологію та техніку виконання різних видів макіяжу: повсякденного, ділового, вечірнього, святкового, авангардного та іншого; закони кольорознавства; основні поняття та термін економіки сучасних ринкових відносин; основні положення законодавства України про зайнятість з питань навчання, перенавчання, працевлаштування, індивідуальної трудової діяльності, про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення, про захист прав споживачів.

Повинен уміти:

Готувати робоче місце для роботи та утримувати його в належному стані. Уважно обслуговувати клієнтів, правильно користуватися інструментом, приладдям. Дотримуватись правил охорони праці та безпечного виконання робіт, виконувати підготовчі роботи для обслуговування клієнтів. Виконувати демакіяж та підготовку обличчя клієнта до роботи. Виконувати різні види корекції обличчя та очей, виконувати макіяж повсякденний, діловий, вечірній, святковий, авангардний та інші. Виконувати корекцію брів за допомогою пінцета та/або косметичних засобів. Користуватися різноманітними засобами декоративної косметики, косметики для догляду за обличчям. Виконувати заключні роботи з обслуговування клієнтів. Робити дезинфекцію, чистити професійне обладнання.

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;дотримуватися норм технологічного процесу;не допускати браку в роботі;знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища;додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;використовувати в разі необхідності засоби запобігання і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);знати основи інформаційних технологій.

Вимоги до освітньо – кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти:повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

Сфера професійного використання випускника: послуги перукарень та салонів краси.


Кiлькiсть переглядiв: 0