Бібліотека КНВЦ

Нові надходження підручників

/Files/images/Изображение 051.jpgДатою заснування нашої бібліотеки можна вважати 1974 рік. Вона розташована на 1 поверсі навчального закладу. Її загальна площа складає 144 кв.м. із наявними 30 робочими місцями. Для ефективної роботи учнів у наявності є читального зал, який поєднаний з абонементом.
Основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) складає 28112 екземплярів, а фонд підручників складає 3797 штук. Для того, щоб бути у курсі всіх новин бібліотекою ведеться підписка на 26 періодичних видань, з яких 20 - для вчителів, 5 - для учнів та 1 - для бібліотечних працівників.
Бібліотека велику увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми. Для них працює клуб любителів поезії " Пегас ”. Учасники клубу приймають участь у районних та міських конкурсах "Струни серця”, являються багаторазовими переможцями в цих конкурсах.
Бібліотекар Криворізького навчально-виробничого центру - Дробишева Надія Миколаївна.

Графік роботи: щодня з 8:00 до 16:30.
Ми чекаємо на Вас!

Діяльність бібліотеки КНВЦ у співпраці з педагогічним колективом

Досягнути високого рівня навчально-виховного процесу не можна без постійного розвитку педагогічної майстерності, підвищення рівня проінформованості педагога.
Педагогу щодня необхідна інформація про нові технології навчання та виховання, нові програми, варіанти підручників, рекомендації, інструкції, наукові відкриття, матеріали про вітчизняний за зарубіжний педагогічний досвід.
Сучасна педагогічна праця вимагає нових професійних компетенцій, можливостей за мінімальний час отримати їх у практику. Оскільки бібліотека є обов'язковим структурним підрозділом ПТНЗ КНВЦ, то всі стратегічні освітньо-виховні завдання, які належить вирішувати педагогічному колективу, трансформуються і відображаються в її діяльності.
За своєю сутністю бібліотека – це храм мудрості, берегиня книжкового скарбу і людського знання. Завдяки турботі, небайдужості та дбайливості адміністрації Криворізького навчально-виробничого центру було покращено матеріально-технічну базу і приміщення бібліотеки перетворилося у книжкову світлицю.
Бібліотека КНВЦ в роботі з педагогічним колективом пропонує: оперативне та якісне бібліотечно-бібліографічне обслуговування, педагогів з використанням сучасних технологій навчання, основ інформаційної культури, проведення інформаційних та просвітницьких заходів, надає послуги з використанням комп'ютерної техніки, забезпечує доступ до інформаційних ресурсів, в тому числі Інтернету. Бібліотека свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується директором центру.
Із появою Інтернет-послуг, зростає якість обслуговування читачів, оскільки до наявних друкованих ресурсів додаються електронні повнотекстові видання, що допомагають користувачам знайти себе у світі інформації.
У бібліотеці використовуються також Інтернет-ресурси провідних бібліотек України:
www.library.kr.ua/libworld/ukraine.html
www.libr.dp.ua
www.library.kr.ua/zakon/index.html

На потребу Криворізького навчально-виробничого центру був розроблений сайт електронної бібліотеки для користування у межах закладу викладачами, майстрами виробничого навчання та учнями. Вся інформація по предметно у ньому подана за кожною із професій. База бібліотеки постійно доповнюється та оновлюється.
Співпраця бібліотекаря КНВЦ з педагогічним колективом має багато аспектів.
Бібліотека сприяє успішному педагогічному і професійному зростанню викладачів і майстрів в/н, вона є місцем, де забезпечено умови для підготовки викладачів, майстрів в/н до занять, центром педагогічної та науково-технічної інформації. Тут знаходяться документація, програми дисциплін та робочі програми, інформаційні документи, педагогічна та методична література, підручники і посібники.
Корисними є відбірки з журналів і газет, в яких знаходиться цікаві факти про розвиток науки і техніки, педагогіки.Оформлена картотека «Методичні матеріали на допомогу професійної компетентності робітничих кадрів».Надається індивідуальна інформація директору центру: «Професійно – технічна освіта України» та інформація для педагогічного колективу за темою: «Педагогічні технології». Складаються рекомендаційні покажчики із періодичних видань «Метод проектів у сучасній освіти», вчителю по туризму за темою : «Туристичними маршрутами», старшому майстру в/н за темою: «Використання модульних технологій у професійному навчанні».Бібліотека навчального закладу постійно співпрацює з місцевою газетою “ Пульс ”, де висвітлюються проблеми та досягнення закладу. На виховні та урочисті заходи запрошується репортери телеканалу “Рудана ”.Самоосвіта – це самостійно надбані знання з урахуванням особистих інтересів і об'єктивних потреб навчального закладу. Одна із форм самоосвіти педагога, це систематичне читання книг з фонду бібліотеки та періодичних видань. Бібліотекар допомагає педагогу в складанні плану самоосвіти (підбір літератури). Важливе значення в процесі самоосвітніх знань має вміння працювати з літературними джерелами. В цьому випадку в бібліотеці проводяться консультації.Проводяться інформаційні години «Увага! Новинки», хвилини інформації для майстрів в/н., голосові книжкові виставки «Зверніть увагу».
Бібліотека свою роботу координує з роботою методичного кабінету навчального закладу. Форми співпраці проявляються у виступах на педрадах, предметних тижнях, проведеннях комбінованих уроків, індивідуальному інформуванні методистів та групове інформування вчителів, майстрів виробничого навчання закладу.Бібліотека велику увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми. Для них працює клуб любителів поезії “ Пегас ”. Учасники клубу приймають участь у районних та міських конкурсах “ Струни серця ”, являються багаторазовими переможцями в цих конкурсах.Створено куточок класного керівника “ Відкрий своє серце, щоб діти відкрили свої обличчя ”. Щоб в учнів були міцні й глибокі знання, не можна обмежуватися тільки програмовим матеріалом з підручника не пов'язуючи його із життям та іншими предметами, а для учнів центру особливо важливо провести взаємозв'язок із спецпредметами, тобто майбутньою професією і для цього зв’язку є все необхідне на полицях бібліотеки. Тому бібліотекар приймає участь в семінарах, уроках теоретичного та виробничого навчання з оглядами літератури, книжними виставками. Раз у півріччя проводиться методично-бібліографічний день «На допомогу вчителям», проводяться вересневі зустрічі в бібліотеці.
Бібліотечний інформаційний центр укомплектований двома комп'ютерами, телевізором, відеомагнітофоном та мультимедійним проектором.

Кiлькiсть переглядiв: 0